O nás

Milí priatelia! Dovoľte, aby som Vám predstavil Emilove Sady.

Sady založil môj otec Emil Schultz st. Bol rodákom zo Záhoria. Ako s humorom hovorieval, priženil sa na dolnú zem kvôli svojej milovanej Katke. Ľudia hovoria, že jeho lásku k manželke a ovocinárstvu cítiť v našich sadoch na každom kroku.

To, že raz budem pokračovať v otcových šľapajách, som si uvedomil až na študijnom pobyte v Austrálii. Na tamojších rodinných ovocinárskych farmách sa mi otvorili oči. Rozhodol som sa, že budem pokračovať v tom, čo začali moji rodičia.

Trúfam si povedať, že dnes patríme nielen k najväčším, ale aj k najperspektívnejším ovocným sadom na Slovensku. Okrem kvality nášho ovocia veľmi dbáme na rodinnú atmosféru. Snažíme sa, aby každý, kto k nám zavíta, sa u nás cítil ako vo vlastnej záhrade.Budeme radi, ak nás navštívite. Čakajú na Vás nielen krásne,  chutné a zdravé jahody, jablká, broskyne, čerešne a slivky ale  verím, že aj nezabudnuteľné  chvíle strávené v prírode.

Tešíme sa na Vás aj na celú Vašu rodinu.
S úctou,  

Emil Schultz ml.
predseda

 Obrázok1

Ako pestujeme?

Naše ovocie pestujeme v systéme integrovanej produkcie. Je to akási "zlatá stredná cesta" medzi konvenčným a BIO poľnohospodárstvom. Kým pri konvenčnom pestovaní sa hľadí len na kvantitu, integrovaná produkcia prináša kvalitné a zdravé produkty, a to všetko s ohľadom na životné prostredie.
 
Používame len nevyhnutné prostriedky na ochranu rastlín a ak je to možné, volíme BIO prostriedky. Dodržiavame prísne ochranné lehoty (napr. posledná aplikácia pri jabloniach je 6 týždňov pred zberom). V našich sadoch taktiež aplikujeme rôzne alternatívne spôsoby ochrany (napríklad lapače na hmyz namiesto postrekov).
 
Výsledkom je zdravé, ale najmä chutné ovocie s minimom rezíduí.
 
 
den zeme 2
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz